Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Warszawa jest wciąż na pTAK!

2014-02-06 Drukuj
 

Warszawa jest wciąż na pTAK! W ramach kolejnych działań projektu Warszawa na pTAK! zapraszamy wszystkich Warszawiaków na lutowe spotkania w stolicy.
 
Jak zawsze, w drugi czwartek miesiąca, spotykamy się w Praskiej Bibliotece Sąsiedzkiej w Warszawie (przy ul. Okrzei 28) – tym razem nasze spotkanie wypada 13 lutego. Zaczynamy o godzinie 19.00.
 
O czym będziemy mówić? Podczas najbliższego spotkania wprowadzimy Was w ekologię miejską. Będzie to także wstęp do całego cyklu wykładów poświęconych przyrodzie miast. Dlaczego taki temat? Otóż ta gałąź biologii od blisko 40 lat jest jedną z najprężniej się rozwijających. Przy okazji jest także bardzo ważna. Coraz mniej jest miejsc niezmienionych przez człowieka, a miasta – mimo stałej i licznej obecności ludzi, hałasu i zanieczyszczenia – okazują się być miejscem życia bardzo wielu roślin i zwierząt, w tym również ptaków. Jak się już dzisiaj okazuje - Jerzyki, Wróble, Kawki nie będą w stanie istnieć bez osad ludzkich! Dlatego tak ważne jest odkrywanie wszelkie rodzaju zależności, zmian oraz prowadzenie obserwacji i inwentaryzacji związanych z środowiskiem miejskim.
 
Jako uzupełnienie spotkania, trzy dni później – 16 lutego – udamy się na wycieczkę terenową. Celem na rok 2014 jest odwiedzić jak największą liczbę rezerwatów przyrody w rejonie Warszawy. Morysin już za nami. Tym razem wybierzemy się do lasu, i to nie byle jakiego bo Lasu Bielańskiego. Zima (przynajmniej w Warszawie) nieco odpuściła, ale wciąż liczymy na ciekawe obserwacje. Być może uda się nam spotkać rzadkich gości z północy, np. Krzyżodzioby świerkowe? Kto wie, kto wie…
 
Wydarzenia będą przeprowadzone bezpłatnie choć każda dobrowolna opłata wniesiona na poczet budowy Pierwszej na Pomorzu wieży dla Jerzy będzie mile widziana. Zapraszamy wszystkich chętnych!
 
Dodatkowe informacje można uzyskać, kontaktując się telefonicznie bądź mailowo z Specjalistą ds. Edukacji – Pawłem Pstrokońskim – tel. 887 737 003, e-mail: [email protected]

 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.