Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Wystawa o ptakach dla ptaków

2014-01-07 Drukuj
 

Wystawa o ptakach dla ptaków

W celu przybliżenia i promocji talentów miejscowych artystów, rękodzielników i entuzjastów ptaków, Ptaki Polskie organizują wyjątkową wystawę, której otwarcie odbędzie się 24 stycznia 2014 w piątek w Centrum Orlikowym w Goniądzu nad Biebrzą o godzinie 18.30. Zapraszamy wszystkich miłośników ptaków i ptasiej sztuki!

 

Wystawa potrwa do końca maja 2014 i jest dedykowana różnym formą sztuki na pTAK! Otwarta dla odwiedzających codziennie - od poniedziałku do piątku – będzie miała nadzieję przyciągnąć nie tylko społeczność lokalną i biebrzańskich turystów. Będzie również główną atrakcją podczas licznych spotkań i konferencji, jakie odbywać się będą w naszym Centrum.

 

Wszystkich artystów, również amatorów, zainteresowanych wzięciem udziału w wystawie, serdecznie zapraszamy do przesyłania nam swoich prac. Każda forma sztuki zbliżająca nas do świata ptaków jest mile widziana. Będziemy chcieli dotrzeć z nią do ponad 400 Klubowiczów Ptaków Polskich, opowiedzieć o niej ponad 5000 użytkownikom naszych stron i Facebooka oraz promować ją podczas wszelkich możliwych wydarzeń.

 

Elementem wystawy będą również fotografie uczestników naszych warsztatów fotograficznych, które odbyły się w Centrum Orlikowym w grudniu.

 

Artyści, którzy chcieliby wystawić swoje prace, takie jak obrazy, fotografie, rzeźby czy własne ptasie rzemiosło, proszeni są o przesłanie prac do 15 stycznia 2014 pod adres:

 

Ptaki Polskie

Mitch Coleman

ul. Dolistowska 21

19-110 Goniądz

 

Organizator wystawy nie pobiera opłat za wystawianie prac, aczkolwiek nie odmówi przyjęcia dobrowolnej pracy jako cegiełki na rzecz wsparcia naszych działań statutowych. Wystawa będzie przygotowana w całości na koszt Ptaków Polskich jednak organizacja zastrzega, że nie ponosi kosztów przesyłki ani transportu.

 

Do prac prosimy dołączyć dane osobowe artysty, wycenę rzemiosła (w przypadku prac, które będziemy mogli sprzedać) oraz krótką informację na temat samego artysty, a także techniki i materiałów, z których dana praca została zrobiona.

 

Na oficjalne otwarcie serdecznie zapraszamy wszystkich Klubowiczów Ptaków Polskich. Otwarciu towarzyszyć będzie lampka czerwonego wina, a w miłą atmosferę sztuki na pTAK! wprowadzą Państwa sami organizatorzy: Mitch Coleman, Anna Pilarska i Monika Turło. Zapraszamy!

 

 

Niezwykłych artystów inspirujących się ptakami jest wielu. Do nich należy również rysownik, Dawid Kilon. To właśnie bociana czarnego jego autorstwa możecie tutaj podziwiać. Serdecznie polecamy!

 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.