Poznaj, Pokochaj, Pomóż...

Zabraliśmy ptakom ich domy – dajmy im chociaż budki!

2014-02-05 Drukuj
 

Nasza kampania 1% trwa i nie ustaje nawet w Dniu Świętego Walentego, kiedy to z miłości do ptaków zamiast plastiku, serduszek, pluszowych zabawek - postawiliśmy na budkę lęgową - symbol prawdziwej miłości!

14 lutego o godzinie 10:00 tym razem wszystkich chętnych Sopocian zapraszamy do wspólnego wieszania budek z prezydentem Jackiem Karnowskim. Pierwsze z nich zostaną zawieszone przy Urzędzie Miasta Sopot a kolejne na ul. Kościuszki, Sobieskiego, Chopina i Władysława IV.

Do akcji dołączają się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Sopocie jak również restauratorzy, właściciele małych firm oficjalnie wspierających naszą kampanię.

Dlaczego budka lęgowa?

Bo to idealny symbol święta zakochanych! Symbol miłości i powoływania nowego życia. Powracające wiosną ptaki połączą się w pary lub odnajdą swoich życiowych partnerów, zasiedlą budkę i założą rodziny, a Sopockie Parki znów rozbrzmiewać będą ich radosnym śpiewem.

Święto Zakochanych i połowa lutego to już odpowiedni moment, aby przygotować nasz ogród lub pobliski park na powrót ptaków. Pomysł nie jest nowy już rok temu krakowska Asocjacja Radosnego Ptaka z Dyrektorem Biblioteki Polskiej Piosenki, Waldemarem Domańskim nadała walentynkom innowacyjny charakter - Walentynki po krakowsku czyli budka lęgowa zamiast balonika!

Przywróćmy śpiew ptaków w Krakowie, Sopocie, Warszawie! Z takimi hasłami będziemy wieszać kolejne budki.

Jak głosi legenda, w połowie lutego słychać już wiosenne godowe ptasie śpiewy. Nasi pradziadowie 14 lutego zaczynali robić budki lęgowe dla naszych skrzydlatych dlatego
z radością dołączamy do tej akcji.

Jeśli chciałabyś/chciałbyś przekazać swoją budkę lęgową dla sikory, szpaka, gągoła czy jerzyka ze swojego 1% podatku wystarczy wypełnić PIT online używając numeru KRS: 0000253695 w swoim rozliczeniu podatkowym.

Wystarczy Twój 1%. My zajmiemy się pozostałymi 99%!

Ptaki będą Ci wdzięczne.

 
 
Jestem na pTak Bądź na pTAK
Dzięki naszej Kampanii chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na świat obok nas. Na tych wszystkich, z którymi dzielimy naszą planetę, a z którymi w gruncie rzeczy tak wiele nas łączy. Zapraszamy do współpracy i zabawy.
Bagna są dobre Bagna są dobre
W regionie Ujścia Warty wdrażamy bardzo dobry partnerski projekt - Bagna są dobre! Odtwarzamy zniszczone kiedyś mokradła. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w dolnym biegu Warty i Odry.
Orlik grubodzioby Orlik Ptak Jakich Mało
Mamy ich w Polsce zaledwie 15 par. Znikają - wraz z ostatnimi bagiennymi łąkami, na których polują - i z ostatnimi podmokłymi lasami, gdzie zakładają gniazda i wychowują młode. Jedyną ostoją tych ptaków w naszym kraju jest Dolina Biebrzy. Tutaj też wdrażamy partnerski projekt.
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej Łąki Polski Północnej
Przywrócenie właściwego stanu ochrony podmokłych łąk i pastwisk w wybranych obszarach Natura2000 w Polsce Północnej
© Copyright by Ptaki Polskie, wszelkie prawa zastrzeżone.